ДРУГИ ЦВЕТЯ - Декоративноцъфтящи |
|
 |
Абутилонът е известен като стаен клен заради приликата във формата на листата. Той е дребен храст... |
KОМЕНТАРИ (82) |
|
 |
Агапантусът расте изключително бързо и затова за отглеждане като стайно растение са подходящи... |
KОМЕНТАРИ (13) |
|
 |
Представител е на семейство: Ерикови (Ericaceae)
На гръцки език названието на това чудесно... |
KОМЕНТАРИ (0) |
|
 |
Агератумът образува компактни храстовидни форми. използва се предимно ниската форма Ageratum... |
KОМЕНТАРИ (1) |
|
 |
Това е удивително по декоративност и продължителност на цъфтене храстовидно растение. Цъфти и... |
KОМЕНТАРИ (188) |
|
 |
Многогодишно растение, представител на сем. Лютикови (Ranunculaceae). Много прилича на... |
KОМЕНТАРИ (6) |
|
 |
Родината на растението са тропиците. Декоративни храсти, достигащи височина 1 метър. Растението... |
KОМЕНТАРИ (3) |
|
 |
Пищно увивно растение от сем.Lardizabalaceae, достигащо често височина до 10 м.
Родина са и... |
KОМЕНТАРИ (5) |
|
Описание: |
Най-популярен е вида М. sylvatica. Растението образува късо подземно, хоризонтално разположено, разклонено коренище с многобройни, силно разклонение тънки корени. В началото на вегетация младото и възрастното растение образуват многобройни розетки от листа – продълговати, стеснени в дръжки. След това през вегетационния период се развиват разклонение, добре облистени стъбла. Всяко разклонение завършва със съцветие, което наподобява грозд. Цветчетата са дребни, с диаметър 7-10 мм, обагрени в светлосиньо. |
Грижи: |
Расте добре във всякаква по-влажна градинска почва. Вирее най-добре на лека сянка. На пряко слънчево огряване цъфтят изобилно, но кратко. На полусенчести места цъфтежът е с по-малка интензивност, но по-продължителен.
При недостатъчна влага по време на вегетация индивидите бързо прецъфтяват.
|
Място: |
Незабравката джудже е едно от растенията, които традиционно се използват за покриване на почвата между лалета и шибои. Гроздовете от сини цветове се появяват напролет над мъхестите сивозелени листа. По-високите видове са подходящи за бордюра и алпинеума.
|
Размножаване: |
Размножаване: главно чрез семена, рядко вегетативно чрез връхни стъблени резници. |
Съвет на градинаря: |
|
|
1. Lina :
2007.05.06 09:44
|
Посях си, но ми казаха, че ще цъфне чак догодина. |
2. Roza :
2007.05.17 15:10
|
Това цвете винаги ме разнежва! |
3. Milena :
2007.07.17 23:17
|
Mnogo e nejno.Naistina ne moje6 da go zabravi6,sled kato si go vidql vednag! |
4. krisi_95 :
2009.03.09 01:03
|
Може ли да се гледа в саксия?
|
5. Вилли :
2009.06.01 19:24
|
Сигурно може, Криси. Виждала съм я в сандъчета
|
|